Alkoholové stolní hry

Alkoholové hry jsou zvláštním typem her, kterými se baví dospělí lidé na večírcích, párty i při jiných příležitostech. Možná se někomu z nás již stalo, že byl pozván na narozeninovou oslavu a předem odhadoval nudu a stereotyp. Nyní má možnost, obdarovat dotyčného oslavence dárkem, který rozhodně fádnost večera povýší na úplně jinou úroveň a to daleko zábavnější.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Záživnost
 
 
 
Zpracování
 
 
 
Doba přípravy
 
 
 
Herní mechanismus
 
 
 
Počet hráčů
2-20 
2-4 
Délka hry
1-10 hod
1-3 hod
1 hod
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 13 hlasy, průměrně 3.9 z 5

Co si zahrát alkoholovou ruletu, šachy, dámu nebo Člověče nezlob se? Klasická varianta her na těchto akcích nikoho nezaujme tak, jako právě jejich alkoholová verze.

Alkohol uvolní atmosféru

Upjatá atmosféra nevěstí na oslavě nic dobrého. Hosté jsou otrávení, limonáda je teplá a hudba připomínající dechovku, skutečně ponurá. Alkohol a hry jsou pro tuto chvíli něco, co by mohlo ostatní vytrhnout ze všedního kontextu a začít je konečně bavit. Nikdo neříká, že dotyční musí pít do němoty, aby s nimi byla zábava, ale uvolnit se rozhodně neuškodí.

Alkoholová ruleta jako v casinu

Alkoholová ruleta vypadá podobně jako ta tradiční ruleta, až na to, že tu jsou umístěné panáky s vícero číslicemi. Totožné číslo na panáku a na ruletě, které padne vhozenou kuličkou, současně určí i hráče, který se napije.

Šachy, dáma, Člověče nezlob se, jak je neznáte

Kdo má rád šachy, jistě nepohrdne jejich alkoholovou variantou. Jednotlivé hrací symboly jsou vykreslené na panácích, takže je vlastně máte místo figurek. Obdobou je oblíbená desková hra Veselá dáma.

Člověče nezlob se, jinak tedy řečeno, Člověče napij se, je v tomto ohledu na chalupu nebo někam na narozeninovou oslavu příjemnou změnou. Místo figurek jsou tu opět otevřené skleněné kalíšky, které slouží k popíjení a větší zábavě při hře. Kdo se nedostane do domečku a bude muset stále pít? To je už ve hvězdách, ale věřte tomu nebo ne, tyhle hry jsou odreagováním číslo jedna.