Stolní hry pro nejmenší

Kdo by neznal Kloboučku hop, Smolíčka Pacholíčka nebo chytání rybiček na magnet? Většinou každý ví, o čem je řeč. Jsou to hry, které jsou tradicí a je nám čest, hrát je i s dětmi dnešní generace. Člověk u těchto her vypne od všedních denních starostí a děti nepřipraví o nádherné zážitky. Je škoda pustit televizi nebo zapnout počítač, když venku prší. Stolní hry osloví a pro dospělé jsou nenáročnou zábavou, u které se zapotí hlavně děti.

Dětem se rozvíjí poznávací procesy a bystří mysl, ale hlavně procvičuje jemná motorika rukou. Nemusíte se soustředit jen na Člověče nezlob se, které zná každý. Oprašte svou paměť a kupte dětem hru, kterou znáte jako další v pořadí.

Kloboučku hop

Velmi oblíbená hra pro malé děti, kde jsou jednoduchá pravidla. Dítě při této hře navíc rozvíjí motoriku a učí se odhad vzdálenosti. Vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů. Nejvíce můžete při jednom hodu trefit kloboučkem 50, při nejmenším 10.

Blechy

Obdoba kloboučku hop na trénování jemné motoriky, koncentrace a trpělivosti, je hra se jménem Blechy. Je považována v podstatě za retro, ale objevují se i moderní verze se stejnými pravidly. Velkými kolečky přitisknete okraj kolečka menšího a bleška má za úkol vyskočit do mističky s různě bodovanými přihrádkami.

Smolíček Pacholíček

Hra, která je spojená s herním plánem lesa a ukrýváním kytiček, houbiček a dalších drobných předmětů pod kloboučky. Cílem je najít Smolíčka Pacholíčka. V momentě, kdy ho spoluhráč najde, hra končí a počítají se body.

Chytání rybiček pomocí magnetek 

Titěrný rybníček a v něm spoustu rybiček, které otevírají a zavírají svá ústa. Cílem hráče je nachytat, co nejvíce rybiček pomocí prutu a vytáhnout rybičku, aniž by mu spadla. Kdo tedy přesněji míří a má i trochu štěstíčka, vyhrává nejvyšším počtem získaných ryb.

Mikádo

Štíhlé a tenké, rádoby tvrdé špagety rozhozené na stole, jsou pro děti zajímavou možností, jak vypilovat správný úchop. Ideální činnost, jak si natrénovat správné držení propisky nebo pera. Principem hry je střídání hráčů a sbírání jednotlivých tyčinek různých barev s rozličným bodovým ziskem. Při odstranění jedné konkrétní tyčinky se nesmí žádné jiné dotknout tak, aby se pohnula. Jinak si jí nemůžete odebrat a připočítat.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč