Puzzle jako desková hra

Někteří považují puzzle za hlavolam, jiní už za deskovou hru, na které se může podílet i celá rodina. Puzzle se neustále vyvíjí a zatímco jsme si ho jako malé děti skládaly na zemi a nemohly ho přenést, dnes už jsou možnosti úplně jinde. Nová technologie dala vznik až čtyřrozměrným skládačkám, které mohou být osvětlené a vydávat zvuky. Postavit si hračku pomocí menších či větších dílků není snem jen dětí. U takového puzzle se stejně dobře zabaví každý. Puzzle není jen o tom složit „tisícovku“, variabilně mění teď hlavně svou podobu. Jelikož zná běžné puzzle každý, představíme si jeho netradiční podoby.

3D puzzle a 4D puzzle

3D puzzle nepředstavuje pouze ploché obrazy, ale možnost postavení celých velkých modelů, kterými mohou být zvířata, budovy, auta a mnoho dalších zajímavých objektů. 3D provedení zcela mění celý způsob skládání i uvažování nad skládaným objektem. Hotové dílo se nemusí složitě podlepovat, aby se mohlo vystavit, ale model drží pohromadě, takže ho lze vystavit například na polici.
4D puzzle kombinují 3D puzzle a běžné 2D puzzle, jeho typickou podobou jsou například města. Takové puzzle zabere mnoho místa, ale jeho skládání je skutečný zážitek.

Puzzle ve tvaru koule a dalších tvarů

Puzzle může být mnoha tvarů, hitem jsou kulaté tvary, tedy koule. Někdy se mu říká puzzleball. Puzzle může následně představovat planetu, fotbalový míč, zajímavou koláž a cokoliv dalšího. Výsledek je trojrozměrný a ačkoliv jeho skládání vyžaduje větší zručnost, jedná se o zábavu, která nikdy nepřestane bavit. Zde je vhodné začínat na puzzle s menším počtem dílků.

Dřevěná a pěnová puzzle

Jedná se především o puzzle pro děti, pro menší jsou vhodná pěnová, pro starší dřevěná. Výhodou je zde skutečnost, že ho malé dítě nezničí, jakby se mohlo stát u papírového puzzle. Obvykle bývá tvořeno menším množstvím dílků a je pokryto základními obrazy. Na trhu existují rarity jako korkové, skleněné nebo kovové puzzle, po složení vždy slouží jako perfektní dekorace.

Skládání puzzle na čas

Pokud nepovažujete puzzle za hru jako takovou, doporučujeme skládání puzzle na čas, jako stvořené jsou k tomu posunovací puzzle, kde je každý limitován místem, kam se dílky posouvají. Skládání na čas lze provozovat s libovolným množstvím lidí, vyhrává ten, kdo obraz složí nejrychleji.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč