Jak dosáhnout úspěchu v pokeru

Poker je světově nejpopulárnější hazardní hrou, která se již dávno nehraje jen v kasínech a hospodách, ale přesunula se i na internet, kde představuje zábavu pro miliony aktivních hráčů z celého světa.

Hraní pokeru není o náhodě, ale o taktice. Poker je pro mnoho lidí obživou, tedy stabilním ziskem, který jim každý měsíc přináší dostatek peněz pro jejich potřeby. Stejně tak jako u podobných her, tak i u pokeru platí, že vydělávají zkušenější na méně zkušených a jelikož je na světě tolik hráčů, je i nespočet příležitostí, jak stále vydělávat.

Vyberte si hru

Na světě se hraje mnoho variant pokeru, dříve se hrál často „draw poker“, dnes je nejpopulárnější „Texas Hold’em“ a to zejména tím, že je rychlejší a zábavnější. Pokud chcete být skutečně dobří, je vhodné se zaměřit na jeden druh hry a tu hrát neustále.

Začátečník profesionálem

Každý profesionál by někdy amatérem a pokud jsou vaše aktuální znalosti pokeru nulové, dokonce i vy se můžete stát úspěšnými a bohatými hráči. Velmi důležitou roli zde hraje pravidelné hraní. Stejně tak jako u sportu, tak i u pokeru se postupně každý zdokonaluje a poznává své schopnosti. Je vhodné využít možnosti internetu a zkoušet hrát online. Každý má k dispozici velké množství serverů, kde si lze bezplatně vyzkoušet hru s ostatními hráči, tedy především s amatéry. Teprve pokud dokážete s přehledem porážet druhé, je vhodné vyzkoušet si hru v kasínu, online kasínu nebo přímo na pokerovém serveru.

Stanovte si limity

Je potřeba si uvědomit, že každý může prohrát, proto je třeba si stanovit limit peněz, které se do pokeru investují, ideálně limit pro každý den. Každý může šlápnout vedle, proto je vhodné brát chyby jako poučení, přenést se přes ně a nechybovat znovu. Neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, kdy budeme profesionály, každému jde poker jinak, každý má k němu jiné sklony a je zde zapotřebí trpělivost.

U pokeru žádné emoce

Poker je hra, u které vyhrává klid a rozvaha, emoce by zde neměly hrát žádnou roli. Když se hra vnímá emotivně, hráč má tendenci dělat chybná rozhodnutí, která nejsou podložena logikou, ale jeho současným pocitem. Pokud se nehraje online, ale u stolu, je důležité, aby si protihráči nedokázali přečíst, co si myslíte. V Americe vznikl pojem „poker face“, který vyjadřuje typicky kamennou tvář pokerového hráče, ze kterého nikdo nevyčte, jak se cítí nebo jestli mu na ruku padly dobré karty.

Sledování ostatních

Dnes již existuje celá řada pokerových kanálů, kde se vysílají nahrané nebo přímé přenosy z nespočtu turnajů. Jedná se i o turnaje, kde se točí závratné peníze. Sledování těchto turnajů může snadněji pochopit i další strategie, kteří úspěšní používají.

Živá nebo online hra

Ačkoliv hraje většina lidí poker online, je rozhodně vhodné si ho zahrát i u stolu s protihráči, které máme vedle sebe. U online a živého pokeru panuje zcela rozdílná atmosféra, ze které si lze odnést mnoho inspirace a zkušeností.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč