Nejnovější deskovky, které vám nesmí uniknout

I když deskových her je opravdu velké množství, dodnes se jejich výroba nezastavila a stále se vymýšlejí nové a nové. Pokud tedy máte dost takového Člověče nezlob se, vyzkoušejte některou z nejlepších deskovek na světě, které jsou tahounem pro naprosto každou generaci.

Opravdovým hitem poslední doby je určitě desková hra Hry o trůny, kde se můžete setkat s postavami ze seriálu a vyzkoušet si život v Sedmi královstvích podle své volby. Tato hra vás vtáhne do děje a osloví každou věkovou skupinu. Její zpracování je velmi důmyslné, přičemž příprava hry ani její pravidla nejsou nijak složitá na pochopení.

Zahrát si ji můžete společně s dalšími dvěma až pěti kamarády. Naprosto geniálním a perfektním zpracováním se může pochlubit také hra Star Wars Rebellion, ve které se ocitnete přímo v hořícím souboji mezi Císařstvím a Povstalci. Vydejte se do vzdálené galaxie a osvoboďte ji nebo ovládněte, podle toho, co je vám libo. Kromě velkého herního plánu má tato desková hra i kolem dvě stě figurek, mezi nimiž najdete i Hvězdu smrti. Splňte si sen a staňte se součástí vesmírného dění, aniž byste se museli stát astronautem.

Další novinky ze světa deskových her

Mezi novinky na trhu lze stále ještě zařadit dobrodružnou hru The Witcher, která je vytvořená na motivy oblíbené počítačové hry a knižní předlohy od Andrzeje Sapkowského. Součástí hry jsou čtyři propracované postavy, která má každá své vlastní schopnosti, dovednosti a moc a také cestu, jakou může dojít do cíle. Projít hrou můžete za pomocí své osobnosti, kouzlení, diplomacie nebo boje, tak jako tak se ale nevyhnete monstrům, plnění úkolů a nebezpečným místům. Bude jen na vás, jak si poradíte a jak nakonec dokončíte životní příběh vaší postavy.

Unikátní hrou, kterou si také můžete pořídit do své sbírky je Civilizace. Tato hra vás přenese do úplně nového světa, kde se stanete vládcem jednoho ze šesti národů, podle svého výběru. Vaše vládnutí bude muset vycházet z promyšlených tahů, abyste svůj lid dovedli na vrchol slávy a uznání. Hrát ji mohou dva až čtyři hráči, v rozšíření pak 6.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč