Moderní deskové společenské hry

Zahrajte si moderní hry a poznávejte nové světy podle svého výběru. Staňte se vůdcem celé vesnice, postavte nové cesty, podnikejte ve vybraném oboru, poohlédněte se po bílých místech na mapě, která mohou rychle patřit vám. Takové vzrušení z objevování, poznávání nového a doslova průkopnické zážitky nabízejí dnešní moderní společenské hry, které vám pokaždé nabídnou něco dalšího.

Takové hry mají jednoduchá pravidla a dají se hrát ve větším i menším počtu hráčů – snadno si je tedy zahrajete ve dvou, ale také v šesti lidech. Nejenže záleží na vašem rozhodování a uvažování, ale také na vašem vůdčím přístupu, abyste mohli vyhrát a stát se kolonizátorem všeho, kam jen oko dohlédne. Nové neobsazené světy nabízí hned několik deskových společenských her, které v posledních letech byly doslova hitem. Seznamte se s některými z nich a zjistěte, jestli máte na to, abyste se stali tím pravým osadníkem.

Staňte se stavitelem a budovatelem

Asi nejznámější hrou tohoto typu jsou určitě Osadníci z Katanu, kteří přicházejí na prázdný ostrov, který je bohatý například na dřevo, obilí, kámen i hlínu, takže se vám tu bude dobře stavět. Chovat tu můžete také ovce, ze kterých budete mít rovněž užitek. Jelikož tato hra se setkala s mimořádným úspěchem, dnes si k základní desce můžete dokoupit dodatky, jako jsou například Zámořské objevy nebo třeba Města a rytíři.

Další velice podobnou hrou je Carcassonne z Německa, která slavila vydání v roce 2001. Zde se mapa míst teprve vytváří tím, jak hráči přikládají jednotlivé kartičky. Opět je ale potřeba stavět cesty, města a kláštery. Vy se na mapě pohybujete s figurkami, jako jsou lupič, mnich, rytíř a sedlák. Stavět stavby a rozšiřovat město či plnit dílčí úkoly můžete dále i v podobných, ale méně známých hrách, jako je třeba Firenze, Asara nebo Greenland.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč