Deskové hry, které nezklamou

Deskových her se množí a lidé nevědí, co dříve koupit. Občas se tak stane, že sáhnou vedle a jsou ve výsledku zklamaní. Ať už je složitý herní plán, zdlouhavá hra nebo zkrátka špatná volba tématiky, závěr je stejný. Hra člověka nezabaví tak, jak si představoval a místo hraní se na ní práší na skříni.

Když nevíte jakou hru, klasika vás nezklame

Co se týče novodobých deskových her, může převládat překrásný design nad účelností hry. V závěru je sice hra namalovaná na pěkném plátnu, ale postrádá taktiku, strategii nebo jinou zajímavost. Tradiční hry jsou však po mnoho let stejné v ohledu účelnosti stejné.

Zábava se zamyšlením

Populární a rozšířenou deskovou hrou je Scrabble. Současně s tím, že se člověk pobaví nad vymyšlenými slovy, bystří i mysl. Přihrádka s písmeny, které k sobě zdánlivě nepasují, vyvolávají nervozitu, ale při pohledu na stůl, stačí kolikrát přiložit pár písmen a slovo je na světě. Jen je potřeba jistá strategie a slovo volit nejen podle délky, ale i lepšího bodového ohodnocení. Mozkové závity tak pracují na plné obrátky a lidé jsou plní očekávání, jestli nakonec vyhrají nebo ne.

Návrat do minulého režimu

Desková hra Soudruhu nezlob se je hrou, která nezklame větší počet osazenstva. Je určena až pro osm hráčů, je tedy výbornou volbou, jak pro zpestření dovolené ve večerních hodinách, tak pro ryze domácí účel pobavení se. Nezklame nikdy, protože je dobrá, i když jí hrajete už po několikáté. Cestou musíte projít jednotlivými pásmy, kde není vždy snadné uspět. Může se vám tak klidně stát, že neprojdete u stranické prověrky a vracíte se na začátek hry. Na konci vám zase hrozí výbuch minou a další úskalí. Hra je plná nečekaných zvratů, které provázejí i karty se symbolem smíchu nebo smutku. Není tak jasné, kdo dříve půjde do blázince nebo do vězení, ale jedno je jisté, je nostalgickou vzpomínkou, na kterou se nezapomíná.

Dostihy a sázky

Hra podobná Monopoly, ať chcete nebo ne. Sice nekupujete pozemky, ale je založena na podobném principu. Podstatou hry je kupování koní a stavění do dostihů. Cílem je zůstat, co nejdéle ve hře a dosáhnout nejvyšších zisků bez dluhů. Opět se jedná o klasiku a rozhodně se s výběrem nespálíte. Objevíte v sobě podnikatelského ducha.

Náš výběr
Civilizace
Civilizace
967 Kč